Sdružení pro oceňování kvality

Aktivity pro podporu rozvoje organizací a firem působících v České republice

Úvodní stránka  /  Značka Práce postižených  /  Úvodní informace
Úvodní informace PDF 

sekce6.2Ochranná značka Práce postižených je projekt s působností v celé České republice, který je jediným v zemích EU. Projekt vytváří systém, podmínky a možnosti pro označování služeb a výrobků, které zdravotně postižené osoby skutečně a prokazatelně vyrobily, kompletovaly, nebo balily, a to ochrannou značkou “Práce postižených“.

Účelem ochranné značky je především udržitelnost vhodných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, podpora, zviditelnění, propagace produktů a práce osob se zdravotním postižením a jejich zaměstnavatelů, kteří mají nelehkou úlohu ve svém počínání – zaměstnávají totiž osoby se zdravotním postižením.

Ochranná značka má dále sloužit k přímé podpoře a prezentaci zaměstnávání postižených spoluobčanů.

Ochranná značka se v květnu 2010 stala součástí Národní politiky kvality (www.npj.cz) a zařadila se tak mezi státem garantované ochranné značky v České republice.

V červnu 2010 rozhodla Rada hl. města Prahy o podpoře projektu ochranné známky tak, aby podpořila kvalitní zaměstnavatele zdravotně postižených na svém území. Praha se tak stala prvním evropským městem, které se vydalo aktivně podporovat kvalitní zaměstnávání OZP.

Více informací k přihlášení se do programu získání ochranné známky Práce postižených získáte na e-mailové adrese: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo na telefonu +420 724 780 254.

Aktuální držitelé licence ochranné známky Práce postižených zde.

Přílohy:
(+)
 

Zainteresované strany:

logo-csjlogo-npk

Zasílání informací na email
Zadejte svůj email:

Víte že

Vláda ČR přijala usnesení k naplňování Národní politiky kvality

usneseni-2016-06-15

 

Záštitu nad 16. ročníkem programu Listopad - Měsíc kvality v České republice 2016 převzali:

2016-zastita 1 maly

2016-zastita 2 maly

2016-zastita 3 maly

2016-zastita 4 maly

2016-zastita 5 maly